Taustapilt

Tallinna Ülikool: LUNA

Tallinna Ülikooli uus veebileht LUNA on loodud Drupal 8 sisuhaldusplatvormile, kasutades selleks mitmeid Drupali pakutavaid erilahendusi ning võimalust veebi tervikuna pidevalt uuendada.

luna.tlu.ee

LUNA on Tallinna Ülikooli tudengite virtuaalne meediamaja, kuhu alla koonduvad uudised, arvamused, lood, galeriid, videod, pildid jmt, mis on sündinud õppetöö käigus või vabast ajast ja tahtest läbi tudengitele omase prisma. Tegu on täiesti uue, esmakordselt loodud veebilehega tudengite sisuloome avaldamiseks.

Analüüs

Arenduetapile eelnevas analüüsis kaardistasime koostöös kliendiga loodava platvormi vajadused ja eesmärgid. Vastavalt lähteülesande soovile sai kokku lepitud, milliseid juba olemasolevate TLÜ teiste veebilehtede funktsionaalsusi taaskasutada ning mis mahus uusi erilahendusi luua.

Disain

Disainielemendid lähtuvad Tallinna Ülikooli poolt edastatud LUNA stiiliraamatust ning veebidisainis on rõhuasetuseks võetud just tudengite sisuloome ja initsiatiivide kuvamine. Kasutusmugavuse fookus on erinevate meediumite sorteerimisel ning selle järgi sisu filtreerimisel.

Arendus ja sisuhaldus

Virtuaalne meediamaja LUNA on loodud Drupal 8.9 platvormile, mis teeb süsteemi sisuhaldaja töö väga lihtsaks - lisaks sisule ja linkidele saab ise luua ka kategooriaid ja menüüvalikuid. Peamiselt on kasutusel kolm sisutüüpi: artikkel, sisuleht ning video.

Ramirent