Skip to content

Tallinn

Oleme olnud aastaid partneriks Tallinna Linnavalitsusele, kellega koostöös oleme andnud uue näo mitmetele olulisele pealinna veebilahendusele nagu linna veebileht, siseveeb ja ühistranspordi sõiduplaanid.

Tallinn

Lahenduse kirjeldus

Tallinna eelmine veebileht oli vananenud nii sisult kui vormilt ja vajas kaasajastamist. Uue veebilehe loomisega tuli leida lahendused reale erinevatele küsimustele nagu:

  • olulise info selgelt ja kiirelt külastajani toomine
  • kaasaegse disaini loomine, mis ei pärsiks veebilehe kasutusmugavust
  • uue veebilehe toimivuse tagamine erinevate veebilehitsejate ja nutiseadmetega

 

Disaini loomisel tuli optimaalseima ülesehituse ja infopaigutuse väljaselgitamisel appi Trinidad Consulting, kes teostas kasutuskogemuse analüüsi (UX) ning andis disaini loomiseks sisendi ekraanijooniste näol. Visuaali loomise käigus valmis disainikavanditest üle kümne versiooni, kuni leiti kõikidele sidusgruppidele meelepärane lahendus.

Loodud disain on kontrollitud vastu WCAG 2.0 nõudeid ning responsive ehk kohandub ka tahvelarvutitele ja nutitelefonidele.

Tallinna veebileht on pidevas arengus nagu Tallinna linn, mis kunagi valmis ei saa.

Siseveeb

Tallinna siseveeb on mitteavalik infovahetuskeskkond linnavalitsuse ja selle allasutuste töötajatele. Siseveeb põhineb Microsoft Excange platvormil, mille kasutajakeskkonnale lõime Tallinna sümboolikat arvestades omanäolise ja ülevaatliku disaini.

Sõiduplaanid

Sõiduplaanide veebilahendus võimaldab tallinlastel ja linna külastajatel saada täpset ülevaadet Tallinna ja Harjumaa ühistranspordi liinide kohta.

Sõidugraafikud väljumisaegadega on lisaks bussidele vaadeldavad ka trollide, trammide ja rongide kohta. Täiendavalt on võimalik vaadata sõidukite väljumisaegu reaalajas ja sõidukite hetke asukohti kaardil. Reisiplaneerija abiga on võimalik otsida parim viis liikumiseks alguspunktist soovitud lõpp-punkti. Veebilahenduse külastajad saavad salvestada oma enimkasutatavad peatused ja liinid lemmikute alla, et nendega seotud infoni kiiremini jõuda.

Pilt on eemaldatud.soiduplaanid.tallinn.ee

 

Liik

Veebilahendus

Kasutatud tehnoloogiad

Microsoft Exchange

Külasta lehte